Warsztaty z Bettiną Biolik 06-07.06.2020 r.

 

Academic Art of Riding jest systemem logicznych ćwiczeń, łączącym w sobie nowoczesną wiedzę z zakresu anatomii, biomechaniki i psychologii konia z dziedzictwem dawnych mistrzów. Podstawowymi zasadami Academic Art of Riding jest chęć konia do współpracy i rozwój muskulatury konia, aby był w stanie nosić jeźdźca we wszystkich ćwiczenia podczas całego swojego życia, bez szkody dla jego ciała i psychiki. Academic Art of Riding uczy logicznego systemu ćwiczeń o narastającej trudności, od pierwszej pracy w zgięciu na kole do najwyższego poziomu ujeżdżenia, zarówno podczas pracy z ziemi, lonżowania jak i jazdy w siodle. Academic Art of Riding opiera się na wiedzy dawnych mistrzów jeździectwa. Poczynając od Xenophon’a, Pluvinel’a, Guérinière, Newcastle aż do Steinbrecht’a, wymieniając tylko najważniejszych.

W pierwszy weekend czerwca odbyły się warsztaty z Bettiną Biolik – międzynarodowej sławy trenerką Art of Riding. Siedmiu jeźdźców, siedem koni intensywnie pracowało pod czujnym, uważnym spojrzeniem Bettiny.

Kameralna atmosfera sprzyjała nie tylko skupieniu i wytężonej nauce, ale także odpoczynkowi po udanym treningu. Pogoda dopisała, zapowiedziana burza nie nadeszła;)

Dzięki profesjonalnemu nagłośnieniu wszyscy uczestnicy i obserwatorzy warsztatów na bieżąco mogli śledzić postępy kolejnych par.

W napiętym do granic możliwości grafiku, znalazł się czas na godzinną przerwę obiadową i chwilę rozluźnienia.

Czekając na swoją kolej konie korzystały z zielonych, bujnych pastwisk.

Warsztaty uważam za bardzo udane. Każdy wyjechał z Wichrowego Skaliska z nową wiedzą, nowymi, sympatycznymi znajomościami, mocno opalony:)