Szkoła dla Psów na Wichrowym Skalisku

Nazywam się Paulina Polakiewicz. Jestem dyplomowanym trenerem psów, z którymi pracuję prywatnie od 2011 r. Od kilku lat uprawiam ze swoimi borderkami maintrailing i sportowe pasienie. Amatorsko – agility, a na poważnie – posłuszeństwo Rally-O. Pasjonuje mnie pozawerbalna komunikacja psów, w której to dziedzinie nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje jako behawiorysta – poprzez kursy, warsztaty, szkolenia, a także uważną codzienną obserwację tych zwierząt i własne doświadczenie w pracy z nimi. 

Trenowanie psa to nawiązywanie z nim kontaktu, głębokiej więzi. To wejście w jego świat i spojrzenie nań jego oczami. To również umiejętność „czytania” czworonoga z jego zachowania, reakcji, mowy ciała. Trening psa to także trening człowieka: rozwijanie umiejętności panowania nad swoimi emocjami, utrzymywania dystansu do siebie i swoich oczekiwań.

I – najważniejsze – prawidłowo prowadzone szkolenie to radość i zabawa dla obu stron. Dla właściciela – powód do dumy z dobrze ułożonego psa, dla psa – poczucie bezpieczeństwa opierające się na znajomości obowiązujących zasad oraz satysfakcja z dobrze wykonanej pracy.

Zajęcia w Szkole dla Psów na Wichrowym Skalisku prowadzone są indywidualnie lub w małych (2-3 osobowych) grupach.

Psie Przedszkole: podczas treningów udzielam wskazówek jak właściwie prowadzić socjalizację szczeniaka, jak uczyć malucha pierwszych komend posłuszeństwa i czystości w domu. Jak mądrze i bezpiecznie się z nim bawić, jak rozwijać psa i wyciszać go po pracy. 

Szkoła dla psów dorosłych: treningi są dostosowane do wieku, możliwości i umiejętności psa oraz jego właściciela. Psy w każdym wieku oraz reaktywne, hiperaktywne, lękliwe i te po ciężkich przejściach są mile widziane na Wichrowym Skalisku.

Rally-O: treningi ze sportowego „wyluzowanego” posłuszeństwa we wszystkich klasach (Puppy, wszystkie klasy Standard, Senior, Mistrzowska) oraz gruntowne, profesjonalne przygotowanie do zawodów.

Wszystkim psom proponuję treningi podstawowego posłuszeństwa połączone z socjalizacją, trening oraz szkoleniowe, socjalizacyjne spacery po lesie. Zapraszam także na warsztaty z tropienia użytkowego oraz udział w cyklicznych szkoleniach maintrailingu. 

Pierwsze spotkanie jest indywidualne, trwa około 2h i kosztuje 100 zł/h. Kolejne lekcje odbywają się w grupach, trwają 60 minut i kosztują 50 zł od psa. Można umawiać się na treningi indywidualne, które kosztują 100 zł za godzinę.

Na trening można umówić się każdego dnia. Możliwy jest także dojazd do domu klienta i praca z psem na własnym terenie.

Zapisy na zajęcia pod nr tel.: 604 944 945 

Gdzie nas znaleźć? Szkoła dla psów znajduje się na ranchu na Wichrowym Skalisku, w Glanowie (gmina Trzyciąż), 35 km na północ od Krakowa, 25 km od Olkusza i 7 km od Wolbromia.

https://www.google.com/maps/place/Glanów+129,+32-353/@50.3154342,19.8125442,15.88z/data=!4m5!3m4!1s0x4716fe1fd758126b:0xe97c874106df22a9!8m2!3d50.313778!4d19.812997?hl=pl-PL