Luna – podopieczna Szkoły dla psów na Wichrowym Skalisku

 

Luna. Delikatna i wrażliwa suczka rasy Border Collie. Agnieszka i Staszek zgłosili się do mnie, bo narastające fiksacje Luny budziły ich niepokój. Pogoń za biegaczami, rowerzystami, rzutki na przejeżdżające auta. Do tego lęk w stosunku do dużych zwierząt i brak socjalizacji w relacji z innymi psami.

Pracy było dużo, ale regularne spacery socjalizacyjne z uczniami szkoły na Wichrowym Skalisku, wdrożone odczulanie na konie, rowery oraz kurs pasienia owiec, w krótkim czasie zaczęły przynosić efekty.

Dziś Agnieszka i Luna mogą pochwalić się nie tylko powrotem do normalności w życiu codziennym, ale także fantastycznymi wynikami w posłuszeństwie sportowym.

Na swoich pierwszych ogólnopolskich zawodach Rally-O w klasie 1 zajęły pierwsze miejsce. Mimo licznych – i nowych dla nich – rozproszeń towarzyszących takim imprezom, przeszły rajd z wynikim 209/210 pkt, w bardzo dobrym czasie. Sukces powtórzyły na kolejnych zawodach, zajmując drugie miejsce w klasie 1. Jako trener i behawiorysta jestem niesamowicie dumna przyglądając się ich szybkim postępom i osiągnięciom.

Tacy klienci to prawdziwy skarb!