Siedem tygodni szczeniaków border collie minęło jak… Siedem tygodni;)

Czas leci. Zwłaszcza, jeśli dużo się dzieje. A u nas się dzieje:)

Szczeniaki rosną, rozrabiają, są odrobaczone, szczepione, chipowane… Dzisiaj czekamy na komisję z Związku Kynologicznego, która odbierze miot.

Tymczasem zdjęcia naszych/Waszych słodziaków. Przepraszam za kiepskie kadry – szczeniaki są bardzo ruchliwe, trudno namówić je na dwie sekundy pozowania. Udało się uchwycić je w momencie szkolenia. Komenda „siad” plus mielona wołowinka pozwoliły pstryknąć w miarę ostre ujęcia.

Gana – ważona trzy dni temu. 4,2 kg. Bardzo spokojna jak na Bordera. Spokojnie bada otaczający ją świat. Jej najłatwiej zrobić dobre zdjęcie:)

gana3 gana2 gana5 gana6

gana1

Sally. 3,1 kg. Ruchliwa, ciekawska. Od początku uczona nie skakać po ludziach. Nie gryzie ludzkich rąk i natychmiast przybiega na zawołanie.

sally sally3 sally4 sally7

Skipper. Wielki pies. Podobnie jak Gana waży 4,2 kg. Uwielbia biegać za człowiekiem. Wytrzymuje imponujące dystanse, zanim opadnie z sił albo zainteresuje się kupką świeżo skoszonej trawy. Ładuje się na kolana przy każdej okazji.

skipper7skipper4skipper2skipper6

skipper3skipper8

Coffee. 3,3 kg. Szybko się uczy. Szuka kontaktu z człowiekiem i chętnie wykonuje proste polecenia. Ruchliwa i czasem głośna. Piskiem i szczekaniem domaga się uwagi.

coffee coffee3 coffee4 coffee5 coffee7

Sati. 3,6 kg. Słodziak. Trzyma się blisko człowieka, lubi głaskanie. Ciekawska i wesoła.

sati sati2 sati3 sati4 sati6 sati7 sati9

Sunim. 3,3 kg! Wagą i wzrostem dogonił Sally. W tej chwili po wielkości nie odróżni się go od reszty szczeniąt. Baaardzo ruchliwy. Ale też mało pewny siebie. Potrzebuje zapewnień, że jest dobrym pieskiem. Uwielbia eksplorować ogród na własną łapę, ale w razie czego, natychmiast szuka schronienia u człowieka. Uwielbia się tłamsić. Często zaczyna bójki z rodzeństwem.

sunim sunim3 sunim5 sunim6

5 Comment

 1. Anna says: Odpowiedz

  Matulko, jakie słodziaki!!! Jestem zakochana w Skipperze I Sati! Właściciele będą mieli cudowne pieski!

  1. Gemma says: Odpowiedz

   Ja nie mogę się zdecydować, którego szczeniaka lubię najbardziej. Każdy jest inny, każdy ma swoje urocze, niepowtarzalne cechy. Skipper to słodki klusek. Sati to urodzona dama:)

 2. aga says: Odpowiedz

  mam nadzieję, że Skipper pomimo, że klusek to będzie z nami chętnie ganiał po lasach 🙂

  1. Gemma says: Odpowiedz

   Też mam taką nadzieję;) Jako border nie powinien mieć przed bieganiem oporów:)

 3. Znam to, jak szczeniaki się tak ruszają, że ciężko zrobić zdjęcie. I tak fajnie zdjęcia wyglądają.
  Śliczne z nich mordki 🙂

Dodaj komentarz