Osiągnięcia

Gemma – nasza pierwsza suka border collie – zaliczyła dwie krajowe wystawy z wynikiem Doskonałym i tytułem BOB (na pierwszej wystawie), oraz uzyskała certyfikaty CWC. Na wystawie międzynarodowej została oceniona Bardzo Dobrze, tym samym uzyskując status suki hodowlanej.

wy wystawa

Pierwszy weekend listopada 2015 r. Gemma zdaje międzynarodowy egzamin pasterski (HWT CS) przy pierwszym podejściu, na 94%, w związku z tym mamy już certyfikat użytkowości.  Naszym trenerem jest Tomasz Pecold – wybitny znawca psów, uznany hodowca Border Collie, wyjątkowy człowiek i przyjaciel.

z1

02.03.2016 rGemma została mamą siedmiu słodkich szczeniąt border collie.

miot S

Sześć szczeniaków border collie ma już nowe domy. Jeden zostaje z nami – piękna suczka, Shadow.

shadow2 sha 

19.06.2016 r. Gemma uzyskała na międzynarodowej wystawie psów rasowych w Krakowie, kolejną doskonałą ocenę i trzecie CWC, tym samym uzyskując tytuł Championa.

medale gemma2 czempion

 

23.10.2016 r. – Gemma zdobywa 83 punkty na międzynarodowych pasterskich zawodach w Budisovku, w Czechach. Tym samym zagarniamy pierwsze miejsce w IHT CS1 i przechodzimy do CS2. 

zawody-w-budisovku

Jesień/zima 2016 r – Zaczynamy przygodę z mantrailing’iem. Zarówno Gemma jak i Shadow posiadają wysoko rozwinięte zdolności węchowe. Błyskawicznie uczą się tropienia i bez trudu znajdują „zagubione” dusze. Okazuje się, że niemal cały miot „S” Gemmy wykazuje wrodzone uzdolnienia w tym kierunku!

 

08.01.2017 r. – Gemma po raz drugi została mamą. Doczekaliśmy się sześciu czarno-białych szczeniąt.

dzieciaczki

Ojcem został Czempion Polski – Majlo (Aleki Derbeko) – bezproblemowy, stabilny psychicznie border collie, dobrze zmotywowany do pracy z człowiekiem. Majlo posiada wrodzony talent do aportu oraz – jak na bordera przystało – instynkt pasterski. Kocha dzieci, co wielokrotnie udowadniał podczas pokazów prowadzonych w przedszkolach i szkołach. Majlo jest pięknym eksterierowo psem, czego dowodzą zdobyte tytuły: Mł. Ch. PL, CH. oraz CACIB, res. CACIB, CWC, oraz tytuł Najpiękniejszego Psa Podbeskidzia 2016. Trenuje głównie dogfrisbee. W 2014 roku zadebiutował na pierwszych zawodach DCDC. Rekreacyjnie trenuje agility oraz posłuszeństwo.

 

18.06.2017 r. – Shadow na swojej pierwszej międzynarodowej wystawie zdobywa ocenę DOSKONAŁĄ. 

Koniec maja 2018 r. – Spodziewamy się trzeciego i ostatniego już miotu Gemmy. Ojcem szczeniąt został ponownie Majlo. 

06.05.2018 r.

Kolejna DOSKONAŁA ocena dla Shadow. Na XXXVII Krajowej Wystawie w Rybniku, Shadow zachwyciła sędzinę budową i ruchem!!!

Shadow przebadana w kierunku dysplazji bioder, łokci i OCD. Wynik? Idealnie zdrowa!

XXII międzynarodowa wystawa w Krakowie – trzecia ocena DOSKONAŁA dla Shadow i złoty medal:)

09.10.2018 r. Mamy wyniki badań Shadow w kierunku CEA. Shadow jest czysta:) Nie jest nosicielem genu CEA. Radość i szczęście na Wichrowym Skalisku!

Materiał: EDTA blood
Molecular analysis of Collie Eye Anomaly (CEA)
Mutation none
Genotype N/N
Conclusion:
The tested dog is homozygous for the intact gene. It is not carrying the
mutation which is discussed causing the Collie Eye Anomaly (CEA/CH).
The tested dog will only pass the intact gene to its offspring.

07.12.2019 r. Otwieramy Szkołę Dla Psów na Wichrowym Skalisku! Doskonale zdane egzaminy na koniec kursu instruktorskiego, pozwalają nam rozwinąć skrzydła w zakresie trenowania psów. Zaczynamy nowy rozdział w tej ludzko-psiej historii:)