O nas

Hodowla z Wichrowego Skaliska stanowi część farmy położonej na szczycie wapiennych skał, we wsi Glanów, 35 km od Krakowa. Nasze psy współdzielą przestrzeń z końmi, dwoma kozami (Miećką i Malwinką), czterema owieczkami i jednym barankiem (Bartusiem), pięcioma kotami, siedmioma kurami oraz rybką w akwarium. Nasze dni zaczynają się wcześnie i wypełnione są pracą. Każdy z nas pracuje na siebie – w zamian za „wikt i opierunek” kozy dają mleko, baranki trenują bordery, bordery pasą owce, koty łapią myszy, kury znoszą jaja, a rybka… Rybka ładnie wygląda;)

Praca z borderami to moja pasja, odkryta dzięki treningom z Tomaszem Pecoltem. Wełniste wrzosówki sprowadziliśmy na farmę, by już samodzielnie przygotowywać się do pasterskich zawodów. Ale po intensywnych ćwiczeniach, wyruszam z psami na dalekie wyprawy – pieszo lub (częściej) konno. Psy bez trudu dotrzymują kroku klaczy – w stępie, kłusie czy galopie. To właśnie te momenty – kiedy w milczeniu przemierzamy leśne dukty, bezkresne pola, rzeki, wsie i łąki – dają poczucie silnej więzi ze zwierzętami. I koniem i psami. Jesteśmy wędrującym stadem, które stanowi jedność. Niemal równocześnie reagujemy na wybiegającą spomiędzy drzew sarnę, umykającego spod końskich kopyt zająca, trzaśnięcie gałęzi, intensywny powiew wiatru. Porozumiewamy się bez słów. Po paru godzinach wracamy do domu – zmęczeni, ale i szczęśliwi. Zrelaksowani, spokojni.

Psie stado tworzą: Bej – mieszaniec owczarka niemieckiego z kaukazem oraz:

 

Gemma – champion Polski, czarno-biała suka (z domu „Rewolucja”), wspaniały towarzysz i wierny przyjaciel, ciepły pies rodzinny. Ze swojej rasy wzięła to, co najlepsze – niestrudzona w wysiłku, zawsze gotowa do zabawy i pracy. Mocny instynkt pasterski i wrodzona inteligencja pozwoliły Gemmie zdać międzynarodowy egzamin pasterski (HWT CS) przy pierwszym podejściu, na 94%, w związku z tym mamy certyfikat użytkowości. Zdecydowana i niezmordowana w pracy z owcami, miękka w relacjach z ludźmi. Delikatna i opiekuńcza w stosunku do dzieci, posłuszna wobec właścicielki – z którą łączy ją mocna więź. Owa więź i stabilna psychika Gemmy, ułatwiły i przyspieszyły proces szkolenia, który zaowocował wysokim poziomem posłuszeństwa i wyuczeniem paru sztuczek;)

19.06.2016 r. Gemma uzyskała na międzynarodowej wystawie psów rasowych w Krakowie, kolejną doskonałą ocenę i trzecie CWC, tym samym uzyskując tytuł Championa.

czempion

23.10.2016 r. – Gemma zdobywa 83 punkty na międzynarodowych pasterskich zawodach w Budisovku, w Czechach. Tym samym zagarniamy pierwsze miejsce w IHT CS1 i przechodzimy do CS2. 

Shadow z Wichrowego Skaliska – córka Gemmy i „Fuksa” (Forest Land Chilabo M”HALNY) z pierwszego miotu. Przy zrównoważonej, spokojnej matce, wydaje się być jak podmuch gorącego powietrza. Niesamowicie szybka i zwrotna. Wrodzony, silny „nos” owocuje sukcesami w tropieniu. Oddana, ufna, szalona. Od piątego miesiąca życia pasie owce. Jesienią chcemy zdać egzamin pasterski. W czerwcu 2017 r. Shadow dostaje ocenę doskonałą, na swojej pierwszej międzynarodowej wystawie. 

   

 

Właściciel hodowli: Paulina i Dariusz Polakiewicz, Trzyciąż, woj. małopolskie

.rod1  rod

rodowod-gemmy       certyfikat-uzytkowosci

DNA TNS/CL- normal po rodzicach
DNA CEA- carrier
Badanie na dysplazję – (A) bez dysplazji
CEA – niedotknięta (po rodzicach)

Rezerwacja szczeniaczków pod nr.: 604 944 945 lub pod adresem e-mail: umbraa@wp.pl