O nas

Hodowla z Wichrowego Skaliska stanowi część farmy położonej na szczycie wapiennych skał, we wsi Glanów, 35 km od Krakowa. Nasze psy współdzielą przestrzeń z końmi, dwoma kozami (Miećką i Malwinką), czterema owieczkami i jednym barankiem (Bartusiem), pięcioma kotami, siedmioma kurami oraz rybką w akwarium. Nasze dni zaczynają się wcześnie i wypełnione są pracą. Każdy z nas pracuje na siebie – w zamian za „wikt i opierunek” kozy dają mleko, baranki trenują bordery, bordery pasą owce, koty łapią myszy, kury znoszą jaja, a rybka… Rybka ładnie wygląda;)

Praca z borderami to moja pasja, odkryta dzięki treningom z Tomaszem Pecoltem. Wełniste wrzosówki sprowadziliśmy na farmę, by już samodzielnie przygotowywać się do pasterskich zawodów. Ale po intensywnych ćwiczeniach, wyruszam z psami na dalekie wyprawy – pieszo lub (częściej) konno. Psy bez trudu dotrzymują kroku klaczy – w stępie, kłusie czy galopie. To właśnie te momenty – kiedy w milczeniu przemierzamy leśne dukty, bezkresne pola, rzeki, wsie i łąki – dają poczucie silnej więzi ze zwierzętami. I koniem i psami. Jesteśmy wędrującym stadem, które stanowi jedność. Niemal równocześnie reagujemy na wybiegającą spomiędzy drzew sarnę, umykającego spod końskich kopyt zająca, trzaśnięcie gałęzi, intensywny powiew wiatru. Porozumiewamy się bez słów. Po paru godzinach wracamy do domu – zmęczeni, ale i szczęśliwi. Zrelaksowani, spokojni.

Psie stado tworzą: Bej – mieszaniec owczarka niemieckiego z kaukazem oraz:

 

Gemma – Champion Polski, BOB, czarno-biała suka (z domu „Rewolucja”), wspaniały towarzysz i wierny przyjaciel, ciepły pies rodzinny. Ze swojej rasy wzięła to, co najlepsze – niestrudzona w wysiłku, zawsze gotowa do zabawy i pracy. Mocny instynkt pasterski i wrodzona inteligencja pozwoliły Gemmie zdać międzynarodowy egzamin pasterski (HWT CS) przy pierwszym podejściu, na 94%, w związku z tym mamy certyfikat użytkowości. Zdecydowana i niezmordowana w pracy z owcami, miękka w relacjach z ludźmi. Delikatna i opiekuńcza w stosunku do dzieci, posłuszna wobec właścicielki – z którą łączy ją mocna więź. Owa więź i stabilna psychika Gemmy ułatwiły i przyspieszyły proces szkolenia, który zaowocował wysokim poziomem posłuszeństwa i wyuczeniem paru sztuczek;)

Zdrowie:

DNA TNS/CL- normal (po rodzicach)
DNA CEA- carrier
HD – (A) bez dysplazji
CEA – niedotknięta (po rodzicach)

PRA, RD – niedotknięta

19.06.2016 r. Gemma uzyskała na międzynarodowej wystawie psów rasowych w Krakowie, kolejną doskonałą ocenę i trzecie CWC, tym samym uzyskując tytuł Championa.

czempion

23.10.2016 r. – Gemma zdobywa 83 punkty na międzynarodowych pasterskich zawodach w Budisovku, w Czechach. Tym samym zagarniamy pierwsze miejsce w IHT CS1 i przechodzimy do CS2.

Shadow z Wichrowego Skaliska – córka Gemmy i „Fuksa” (Forest Land Chilabo M”HALNY) z pierwszego miotu. Przy zrównoważonej, spokojnej matce, wydaje się być jak podmuch gorącego powietrza. Niesamowicie szybka i zwrotna. Wrodzony, silny „nos” owocuje sukcesami w tropieniu. Oddana, ufna, szalona. Od piątego miesiąca życia pasie owce. Jesienią chcemy zdać egzamin pasterski.

Zdrowie:

DNA TNS/CL- normal (po rodzicach)
DNA CEA- clear!
CEA – niedotknięta (po rodzicach)

HD – (A) bez dysplazji

ED – 0,0 (bez dysplazji)

OCD – (-) zdrowa

PRA, RD – niedotknięta

W czerwcu 2017 r. Shadow dostaje ocenę doskonałą, na swojej pierwszej międzynarodowej wystawie.

W maju 2018 r. Shadow dostaje ocenę doskonałą na krajowej wystawie w Rybniku.

W czerwcu 2018 r. Shadow dostaje ocenę doskonałą na XXII międzynarodowej wystawie w Krakowie i złoty medal:)

    

 

Właściciel hodowli: Paulina i Dariusz Polakiewicz, Trzyciąż, woj. małopolskie

Rodowód Gemmy:

.rod1  rod

Wyniki badań Shadow:

rodowod-gemmy       certyfikat-uzytkowosci

 

Rezerwacja szczeniaczków pod nr.: 604 944 945 lub pod adresem e-mail: paulinashadowpolakiewicz@gmail.com